Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Ataköy Spa Masaj Hizmeti

  • Listelenen: 15 Aralık 2017 22:37
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Ataköy Spa Masaj Hizmeti

Ataköy Spa Masaj Hizmeti ile Roma döneminden kalma su ile terapi servislerinden yaralanabilirsiniz. “Sanitas Per Aquam” açılımı ile sudan gelen sağlık anlamına gelen spa kelimesi artık pek çok otel, termal tesis veya kaplıcalarda pratik olarak uygulanıyor. 14. Yüzyılda Belçika’da gazileri hem fiziksel hem de ruhsal olarak iyileştirmeye yönelik olan bir tesis ile yeniden canlandırılan spa’nın tarihi ise Romalı askerlerin iyileşmesi için bulunmuş.

Spa servisleri arasında sadece su ile terapi değil aynı zamanda doğal taşlar ile yapılan terapi ve masaj gibi hizmetler de bulunuyor. Bütün bu hizmetleri almak için ise bir Ataköy spa masaj merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. Spa terapisi aromatik yağlar ile masajı da barındırıyor ve bu sayede de günün getirdiği stresten de uzaklaşmak mümkün olabiliyor. Bazı spa merkezlerinde bu masaj pratiklerinden başka cilt ve vücut bakımı da yapılıyor.

Spa Merkezleri Kıyafet Kuralları

Spa merkezlerine gitmeden önce kıyafetler ile ilgili bilgi alınması gerekiyor. Bazı merkezler havlu, bornoz, peştamal ve terlik gibi ürünleri müşterilerine sağlıyor. Spa merkezlerindeki havuzlarda ise kişisel mayolar kullanılıyor. Spa merkezinin bu tip ürünleri verip vermediği ile ilgili mutlaka bilgi almak gerekiyor.

Spa Merkezlerinde Ne Yapılmalı?

Spa merkezlerinde uyulması gereken ilk kurallardan biride cep telefonu. Bu tip merkezlerin ilk amacı kişileri günün getirdiği stresten uzaklaştırmak ve bu yüzden de konu ile ilgili her türlü önlem de alınıyor. Bu tip merkezlerde yüksek sesle sohbet edilmemesi ve en önemlisi de cep telefonu kullanılmaması gerekiyor. Merkeze geldiğinizde görevliler bu konular ile ilgili müşterileri uyarıyorlar.

Merkeze tam randevu saatinde değil bir süre önceden gelinmesi isteniyor. Bu süre içinde masaja ve diğer aktivitelere hazırlık için değerlendiriliyor. Bu süre içinde duş alınarak masaj için hazır olunması bekleniyor. Masaj öncesinde vücudun her hangi bir yerinde sorunu olanların bunu masaj yapacak kişiye belirtmesi gerekiyor.

Spa Çeşitleri

Spa çeşitleri arasında su ile terapiden başka farklı hizmetlerde bulunabiliyor. Bir spa merkezinde bulabileceğiniz hizmetler arasında medikal yani sağlık görevlileri tarafından yapılan masaj, tatil veya dinelme amacı ile verilen spa hizmetleri ve termal tesislerde buluna kaplıca spa hizmetleri.

Bütün bu spa çeşitleri İsveç masajı, tuz peelingi, Thalasso, buhar hamamı, Fango ve aromaterapi gibi yöntemler kullanılarak veriliyor.

İsveç masajı uzman masözler tarafından yapılıyor ve tuz peelingi ise büyük tuz parçaları ile ölü deri temizleme amacı ile uygulanıyor.

Buhar hamamı ise vücuttaki toksin maddeleri atmak için uygulanan bir yöntem. Fango yönteminde şifalı olduğu bilinen bir çamur kullanılıyor. Aromaterapide ise şifalı bitkiler ve masaj yağları ile yapılan uygulama pratik ediliyor. Bütün bu yöntemler kan dolaşımını hızlandırarak daha sağlıklı bir vücuda kavuşmanız sağlıyor.

Spa’nın İyi Geldiği Alanlar

Ataköy Spa Masaj Hizmeti ile masaj yolu ile rahatlama sağlanıyor. Bu sayede de günün getirdiği stres azaltılmış oluyor. Spa ile ayrıca ruhsal olarak rahatlama da sağlanıyor ve bu sayede de pek çok hastalığın çözümü de hızlandırılmış olunuyor. Spa romatizma kapsamına giren eklem ve kaslar ile ilgili hastalıklar ve kas spazmları gibi konularda etkili oluyor.

  

750 total views, 1 today

  

Listing ID: 3425a3422b4b1e11

Report problem

Processing your request, Please wait....