Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

İstanbul Masaj Salonları

  • Listelenen: 25 Şubat 2017 18:36
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Masaj terapisinde uzmanlık alanı oldukça fazladır ve çoğu masaj terapisti bir veya daha fazlasına da odaklanabilir. Farklı uçlar için farklı masaj türleri kullanılır; bazıları kasları rehabilite etmeye, bazıları stresi azaltmaya ve diğerleri ise belirli fizyolojik rahatsızlıklara yardımcı olmaya yöneliktir. Kendisini geliştirmeye hevesli bir masaj salonu isterse birden fazla masaj stilini öğrenebilir ve kaliteli masaj keyfini aktarabilir.

Ortopedi ve rehabilitasyon konusunda bazı ‘tıbbi masaj terapisti’ eğitimleri veren Britanya Kolumbiyası (ya da İngiliz Kolumbiyası) ve Kanada’da (dünyadaki en uzun masaj terapisi eğitim programı) masaj tedavisi eğitimi üç yıl sürüyor. İki yıllık programlar içeren başka birkaç yer daha var. Bu eğitim düzeyine sahip olan masaj terapistleri oldukça nadirdir.

İstanbul masaj salonları

Çoğu kötü eğitilmiş ve sertifikaları onaylanmıyor bile. Birçoğunun spa, kaplıca ya da tatil köylerinde ve özel yatlarda çalışarak, kaba saba yaptıkları masaj terapileri, sakin bir saatlik dokunuştan daha az terapötik değer taşır. Bu terapistlerin çoğu ciddi şekilde kendilerini neredeyse profesyonel meslek sahibi olarak görüyorlar, bu noktada karşılaştırmalı eğitim eksikliği bulunuyor. Aslında bu kişileri masaj terapisti olarak adlandırmak doğru değildir ve bazı yerlerde yasadışıdır. ‘vücut çalışanı’ ya da ‘masöz’ gibi terimleri kullanmak zorundadırlar.

Zorunlu olmasına rağmen, pek çok masöz de hiç eğitim almadan İstanbul masaj salonları hizmetleri sektöründe çalışıyor. Merhametli ve duygusal açıdan olgun insanlar olmaları mesleki yeterliliklerinin önüne geçiyor olsa da ruhsatlı masaj salonları bu işe gerçekten emek vererek becerilerini geliştirmiş gerçek terapistlerin haklarını çiğnemek anlamına geliyor.

Listing ID: 81058b1a36559e53

Report problem

Processing your request, Please wait....