Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Maltepe’de Çocuklar İçin Masaj Kampanyaları

  • Listelenen: 7 Ağustos 2017 07:52
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Maltepe’de Çocuklar İçin Masaj Kampanyaları

Yetkili: Maltepe masaj merkezi

İlçe: Maltepe

Posta Kodu: 34840

Masajın Gerçek Yüzü

Çocuklar için masaj çeşitli sağlık yararları sunmaktadır. Sevgiyi ve rahatlamayı göstermenin bir yolu olarak dokunmak insanın doğasıdır. Bu dokunma çocuğun büyüyüp gelişmesine yardımcı olmak için vücudunu olumlu yönde uyarır. Masaj, her yaşta faydalıdır, ancak çocuklar hala gelişmekte olduğundan, onlar için özellikle yararlı olabilir. Maltepe’de çocuklar için masaj kampanyaları ile Ebeveyn-çocuk masajı, sağlığa faydalar sunarken çocuklarınızla bağ kurmanın harika bir yoludur.

Maltepe masaj salonu farkı ile çocuk masajı

Prematüre bebekler sıklıkla kilo almak için uğraşırlar. Hafif masaj ve kucaklaşma yoluyla elde edilen dokunma, prematüre bir bebekte gerekli hormonal maddeleri almasına ve hayati organların ve beynin gelişimine yardımcı olan bir büyüme hormonu salgılar. Washington’daki Çocuk Ulusal Tıp Merkezinde Yeni doğan Bölümü tarafından yapılan bir araştırma, özellikle kinestetik uyarı ile yani vücut okşamaları ve parmakların pasif hareketi ile masaj yaptırılan prematüre bebeklerin, masaj yapılmayan prematüre bebeklerden daha fazla ağırlık kazandığını göstermiştir.

Masaj stres hormonu seviyelerini ve kan glikoz düzeylerini düşürür. Dokunmatik Araştırma Enstitüsü’ndeki bir araştırmacıya göre düşük stres hormonu, kaygı duygularını azaltmakla kalmayıp, daha sağlıklı bir bağışıklık sistemine katkıda bulunuyor. Bağışıklık sistemi, vücudu toksinler, parazitler, bakteriler, mikroplar, patojenler ve virüslere karşı koruyarak hastalıklarla savaşmaktadır. Masajın rahatlatıcı etkisi nedeniyle, çocuklarda astım semptomlarını azalttığı ve bazen ağrılı bir diyabet tedavi programına uymalarına yardımcı olduğu bulundu. Maltepe masaj salonu ile çocuklarınıza da masaj yaptırabilir, onları bu zevkle tanıştırabilirsiniz.

Listing ID: 6535987efb3df8fc

Report problem

Processing your request, Please wait....