Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Şile Bel Fıtığı için Masaj Yapan Merkezler

  • Listelenen: 11 Mart 2017 22:57
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Maltepe Bel Fıtığı için Masaj Yapan Merkezler

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon merkezi araştırmaları masaj terapisinin kas ağrılarını yatıştırdığını ve egzersiz sonrası vasküler fonksiyonları artırdığını, aynı zamanda bel fıtığı rahatsızlıklarını rahatlattığını bildiriyor. Hareket seviyenize bakılmaksızın, bir masaj gerginliği (fiziksel ve zihinsel) hafifletebilir ve kan akışını uyarır.

Masaj Etkileri Hakkında Bilimsel Araştırma

Araştırmacılar, bel ağrıları şikâyeti olan yetişkinlerden bacaklarını standart bir bacak pres makinesiyle ağrı noktasına çıkarmasını istediler. Grubun yarısı için İsveç masaj tekniklerinden yararlanıldı. Araştırmacılar, daha sonra masaj uzmanlarından 1 ila 10 arasında bir kas ağrısı değerlendirmesi istediler. Masaj alan bel ağrısı hastaları ve masaj yapılmayan egzersizcileri karşılaştırıldı, ancak masaj tedavisi görenlerde tedaviden 90 dakika sonra ağrı devam etmiyordu.

Masajın iyi hissettiği yalnızca bir psikoloji değil. Araştırmacılar, 90 dakika sonra üst kolda ve hareketi izleyen 24, 48 ve 72 saat sonra brakiyal sinir uçları akım aracılı genişlemesi (FMD) standart bir damarsal fonksiyon metriğini ölçtüler. Bir masaj verilmeyen egzersizciler, 90 dakika sonra ve 24 saat ve 48 saatte azalmış kan akışını gösterdiler, kan akışı egzersizden 72 saat sonra normale dönmeye başladı. Masaj yaptıran bel fıtığı hastaları check-in zamanlarının her birinde kan akışını artırdı!

Masaj amaçlı sağlıklı erişkinlerden oluşan bir başka grup, egzersiz-masaj grubununkine neredeyse aynı seviyede kan akışının arttığını gösterdi; bu da masajın egzersiz olsun ya da olmasın dolaşım sisteminize, bel fıtığı hastalığına faydalı olabileceğini düşündürüyor. Etkisi masaj terapisinden birkaç gün sonra gerçekleştiğinden, araştırmacılar ayrıca masajın damarsal fonksiyon üzerinde koruyucu bir yarar sağladığına inanıyorlar.

Aynı zamanda egzersiz bağlamının dışındaki masajın değerini de önermektedir. Bununla ilgili iki yön vardır: Hareket yetersizliği veya damarsal fonksiyon bozukluğundan muzdarip olursanız, düzenli masaj seansları farklılık yaratacak bir dünya yaratabilir. Dolaşımınız güçlü seviyelerde pompalanır gibi görünüyorsa, düzenli masajlar koruyucu bir fayda sağlayabilir!

Listing ID: 91458c454ffa8761

Report problem

Processing your request, Please wait....