Hoşgeldiniz, Ziyaretçi! [ Giriş Yap

 

Ümraniye Saunalı Spa Salonu

  • Listelenen: 7 Aralık 2017 15:07
  • Bitiş tarihi: Bu ilanın süresi sona erdi

Tanıtım:

Ümraniye Saunalı Spa Salonu

Ümraniye saunalı spa salonu ile pek çok şifalı spa uygulamasından yararlanabilirsiniz. Spa su ile sağlanan tedavi anlamına gelmektedir ve pek çok merkezde spa uygulamaları hem tedavi hem de rahatlama amacı ile uygulanır.

Bu uygulamalara kas kemik ve eklem sorunları, bel ve sırt ağrıları, spor esnasında oluşan kas ve eklem yaralanmaları, egzama gibi deri sorunları, stresi kaygı, huzursuzluk, tedirginlik ve uykusuzluk gibi sorunların çözümünde başvurulmaktadır.

Kadınlar için PMS dönemi, adet dönemi ve hamilelikte yaşanan sorunların çözümünde ve selülit tedavisinde de uygulanan spa pratikleri aynı zamanda yağların yakımı yani kilo vermek için de uygulanmaktadır.

Spa’da Uygulanan Masaj Türleri

Ümraniye masaj salonu ile sauna ve masaj hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Her spa salonu farklı masaj teknikleri ile hizmet vermektedir. Bu masaj teknikleri arasında en yaygın olanı ise Thai masajı olarak uzak doğuya özgü masaj türüdür.

Thai masajı, Hint ve Çin tıbbına ait olan ve insan vücuduna bütüncül yaklaşan bir masaj çeşidi olarak yer alır. Bu masaj ile basınç ve germe hareketleri ile sorunlu bölgeler tespit edilerek daha sonra bu bölgelerin açılması ile sorunlar çözülür.

Thai masajı giyinik bir şekilde yapılır ve bir saat ila 4 saat arasında sorunun kaynağına göre sürer.

Hamam ve Sauna

Ümraniye saunalı masaj salonu ve pek çok spa salonu hamam ve sauna hizmetini sunar. Hamam hizmeti ile köpük masajı uygulaması yapılır. Bu masaj türü kese yardımı ile ölü hücrelerin atılması ve kan dolaşımının hızlanması yönünde yapılan masajı içerir. Bu masajdan sonra gözenekler açılır ve vücuttan toksin maddeler atılır.

Sauna da terleme yolu ile vücuttan zararlı maddelerin atılması için hizmete sunulur. Saunadan çıktıktan sonra serinlemek için buz odasına girilir ve bu odada kar uygulaması yapılır.

Hamam uygulaması Türk Hamamı veya buhar banyosu olarak da hizmete sunulur. buhar banyosunda amaç buhar ile terapi yaparak tedavi ve rahatlama sağlanmasıdır.

Diğer Spa Uygulamaları

Spa salonlarında sadece masaj ve sauna uygulamaları değil aynı zamanda çamur, deniz suyu, volkanik taşlar ve bitkisel yağlar ile de tedavi yöntemleri hizmete sunulur.

Masaj çeşitleri hem tüm vücuda hem de bölgesel olarak uygulanabilir. Bazı masajlar için özel iyileştirici bitkilerden yapılmış yağlar kullanılır.

Deniz tuzu ile yapılan peeling uygulamaları ile de pürüzsüz bir cilde ek olarak kan dolaşımının hızlanması sebebi ile daha sağlıklı bir bedensel işleyiş de hedeflenir.

Volkanik taşlar da sırt bölgesindeki omurlara uygulanır. Bu özel taşlarda buluna mineraller ile bazı bölgeler basınç yapılarak tedavi amaçlı bir spa pratiği de gerçekleştirilmiş olunur.

Spa hizmetleri görüldüğü üzere çok çeşitli ve genelde rahatlama ve pek çok rahatsızlığı tedavisinde kullanılan yöntemler olarak öne çıkar.

Listing ID: 7075a292c085dd3a

Report problem

Processing your request, Please wait....